✔️Petlas Elegant PT311, ✔️Petlas Full Grip PT935, ✔️Hankook Ventus Prime 3 k125, ✔️Premiorri Solazo S Plus, ✔️Hankook Kinergy Eco 2 K435, ✔️Matador MP47 Hectorra 3, ✔️Belshina Artmotion, ✔️Belshina Artmotion Snow, ✔️Belshina Bravado,
Шини - один з найважливіших елементів будь-якого авто. Якой би марки не був би ваш автомобіль, якими б можливостями не володіли його трансмісія і двигун, контакт з дорогою здійснюється за допомогою саме шин. Від розміру контактного плями (площі зіткнення шин з дорожнім полотном) багато в чому залежить безпека руху. Неякісні, що не відповідають швидкісним навантажень і особливостям дорожнього покриття шини зводять практично до нуля всі передові технології автомобілебудування. Якщо ви будете ретельно стежити за станом шин, і для їх заміни використовувати якісне обладнання, ваша машина зможе безпечно і швидко рухатися, економлячи багато часу в поїздках. Крім цього, зниження опору коченню хороших покришок дозволить економити паливо. Ознайомившись зі змістом цієї статті, ви дізнаєтеся, як же правильно доглядати за «взуттям» автомобіля?
Розмір шин
Розмір шин базової комплектації визначається конструкторами заводу-виготовлювача авто, а також виробниками самих шин. При цьому враховуються всі аспекти їх експлуатації. Якщо шини первинної комплектації відслужили вам вірою і правдою весь свій термін експлуатації, і ви хочете замінити їх на нові, заздалегідь проконсультуйтесь з фахівцем про те, чи варто купувати шини іншого розміру, чи варто міняти індекси швидкості і навантаження. Запам'ятайте, виробники шин не несуть відповідальності за зміни конструкції коліс, виконані сторонніми особами.
Малюнок протектора
Останнім часом найбільшою популярністю серед автомобілістів користуються шини з несиметричним і спрямованим малюнком. Особливо це стосується авто преміум-класу. Настільки високий попит на таку гуму обумовлений, в першу чергу, поліпшеними характеристиками, які не вдається досягти з симетричним малюнком протектора. Крім того, шини з асиметричним малюнком забезпечують більш якісний викид води з-під коліс, покращуючи цим безпеку їзди.
Більшість шин на сьогоднішній день випускається з ненаправленим малюнком протектора, нанесеним симетрично радіальної осі колеса, що проходить через вісь його обертання. Це найбільш універсальний варіант, який забезпечує безпеку їзди в будь-яку погоду.
Більш надійним контактом з дорогою, зниженою гучністю, а також поліпшеним відведенням води з-під коліс мають шини з направленим малюнком протектора. Малюнок на них виконаний симетрично центральній площині обертання колеса, що проходить через середину протектора. Вирішивши придбати такі шини, врахуйте, запасне колесо буде підходити тільки для однієї сторони вашого автомобіля. Установка «запаски» на іншу сторону машини допускається лише короткочасно, рухатися при цьому на великій швидкості категорично забороняється.
На боковині шин з направленим малюнком є зображення стрілки, що вказує напрямок обертання. Якщо шини будуть встановлені неправильно, термін їх служби значно скоротиться, а також погіршиться керованість авто.
Для втілення в одній шині декількох властивостей одночасно використовуються шини з несиметричним малюнком протектора. Наприклад, якщо дорога волога, краще зчеплення забезпечить внутрішня сторона шини, а якщо суха - зовнішня. При цьому шини з асиметричним малюнком повинні встановлюватися тільки написом «IN SIDE» до центру авто. Якщо цього не зробити, знос шин прискориться, а керованість автомобілем знизиться.
На жаль, виготовити «ідеальну» шину, яка забезпечувала б максимальну реалізацію всіх характеристик машини за будь-яких дорожніх умовах, просто неможливо. Фірми-виробники, як правило, випускають гуму певної спеціалізації, в якій розвинені до максимуму лише одне або два властивості з невеликим збитком для інших. Вказуючи в рекламних проспектах найкращі властивості своєї продукції, вони скромно замовчують, які її параметри довелося погіршити.
Внутрішній тиск
Внутрішній тиск шин в межах норми є визначальним фактором у забезпеченні безпеки руху. Якщо рівень тиску дещо занижений, шини будуть перегріватися в русі. Якщо ж тиск впаде більш ніж на половину від норми, то практично неминуче руйнування ниток корду в боковині покришки. Це може стати причиною аварійної ситуації на дорозі. Часто про негативний вплив зниженого внутрішнього тиску на шини ви можете дізнатися не відразу, а лише через якийсь час, наприклад, при черговому монтажі або балансуванню. Тому щоб уникнути різних неприємностей з шинами, не менше двох разів на місяць перевіряйте рівень внутрішнього тиску в колесах вашого автомобіля (не варто забувати при цьому і про запасне колесо). Рівень тиску потрібно перевіряти на «холодних» шинах, а не на «гарячих», так як при нагріванні гуми тиск повітря значно зростає.