Сезонна заміна шин

Пролетіло тепле літо, осінь в розпалі, зима не за горами, а у деяких автомобілістів починають з'являтися думки: міняти чи не міняти літню гуму на зимову? Спробуємо розібратися в цій проблемі.

Всіх авто водіїв в даному питанні можна розділити на кілька категорії. Перша: навіщо мати два комплекти покришок, коли простіше використовувати всесезонні. Друга: змінювати чи не змінювати гуму, реального виграшу немає, і експлуатують автомобіль круглий рік на літній чи зимовій гумі. І до третьої категорії віднесемо сумлінних автомобілістів, які відповідно до свого досвіду своєчасно змінюють літню гуму на зимову і навпаки.

Хто ж все-таки в цій ситуації має рацію?
Всесезонна гума за рекомендаціями виробників повинна експлуатуватися в температурному діапазоні від +25 до-5С, що гарантує її хороші ходові якості на сухому і мокрому асфальті. Для Росії, Білорусії і України даний тип покришок не підходить. Річний перепад температур тут може коливатися від +35 до - 30С з інтенсивним випаданням дощу і снігу. Така гума більше підходить странам з помірним теплим кліматом, з опадами у вигляді дощу в заданому температурному діапазоні.

Друга категорія водіїв, яка принципово не змінює гуму на авто, також робить дуже необачно. Літні і зимові покришки випускаються з різних видів гуми з наперед заданими властивостями. Так, зимова гума м'якше, і її експлуатація в літній період в рази збільшує знос покришок, шини "пливуть" від спеки. А зчеплення автомобіля з дорожнім покриттям влітку на зимовій гумі взагалі залишає бажати кращого. Взимку ж, пересуватися на автомобілі з літніми покришками - чистої води екстрим.

Особливо слід відзначити, що за правилами дорожнього руху відсутність на машині сезонної гуми в разі ДТП вважається обтяжуючою фактором. Страхові компанії заздалегідь закладають в умови страховки відсутність страхової ситуації, якщо автомобіль експлуатується з гумою не відповідає сезону.

Третя категорія водіїв, яка виробляє сезонну заміну шин, чинить правильно з наступних причин:

По-перше, вони дбають про безпеку дорожнього руху не тільки свого, але оточуючих. Так як гальмівний шлях автомобіля на шинах відповідних сезону мінімальний, машина на дорозі управляється впевненіше. Зменшується ймовірність заметів і пробуксовок взимку.

По-друге, своєчасна заміна шин на автомобілі відповідно до сезону збільшує термін експлуатації самих покришок, а значить, зменшує витрати на його утримання. Особливо варто відзначити, що своєчасність поняття відносне і залежить виключно від погодних умов. Як тільки стовпчик термометра середньодобової температури опустився нижче +7 С, ви вже повинні бути «перевзуті». Тому з цією процедурою сильно затягувати не можна, тим більше з огляду на можливий ажіотаж на шиномонтажах в перші тижні похолодання. Впевнено можна говорити, що після 15 жовтня треба вибрати час і здійснити перехід вашого улюбленого автомобіля на зимове взуття. Можна звичайно і пізніше, але зима в нашій смузі, як правило, приходить «несподівано»

Залишається тільки вибрати виробника гуми, вид шини і малюнок протектора. Тут краще порадитися з професіоналами, особливо вибираючи вид малюнка шин. У кожного малюнка свої особливості і вибір тут більшою мірою залежить від стилю водіння, а також від того, якою дорогою взимку вам доведеться більше переміщатися.

Не зовсім зимова гума

Як купити?


Купити шини можна зробивши замовлення по телефону


Самовивіз в Дніпрі - Визначившись з вибором, просто узгодьте час Вашого приїзду.

Доставка по Україні - Компанією "Нова Пошта", оплата при отриманні.

Мінімальна висота протектора?


Висота (або глибина) протектора робить вирішальний вплив на здатність автомобільної шини підтримувати необхідний рівень зчеплення з мокрою або засніженою поверхнею дороги.

Згодом всі шини зношуються. Виникає питання - яка гранично допустима мінімальна висота протектора?

Країна виробництва шини?


В останні кілька років, одним з найбільш важливих критеріїв, при ухваленні рішення про покупку тієї або іншої моделі покришки, стала країна її виробництва.

Одна з причин - це різниця в ціні. Так, ціна на одну і ту ж модель шини може істотно відрізнятися в залежності від країни її виробництва.