Висота протектора шини

Висота (глибина) протектора нових сучасних автомобільних шин коливається від 5мм. для спортивних гоночних шин (так званих напів-сліков) до 17мм. і більше для позашляхових шин. У звичайних літніх легкових шин це значення становить 7.5 - 8.5мм., а у зимових - 8.5 - 9.5мм. Чому така різниця? Очевидно це пов'язано з призначенням шин для використання в тих чи інших погодних та дорожніх умовах.

Так, літня гума для легкових автомобілів призначена для використання в основному на асфальтованих дорогах і головним завданням протектора є відведення води з плями контакту з поверхнею. У позашляхових шин завдання інше - забезпечити максимальну прохідність на грунті, піску, камінні, бруду і тд. Для цього потрібен потужний, розвинутий малюнок протектора з масивними блоками і глибокими каналами. Зимові шини в свою чергу покликані забезпечити надійне зчеплення з дорогою на льоду (ламелі, шипи), а також прохідність в глибокому пухкому снігу і відведення води і сніжної каші з плями контакту з дорогою (глибокі поздовжні і спрямовані канали).

Таким чином висота (або глибина) протектора робить вирішальний вплив на здатність легковий шини підтримувати необхідний рівень зчеплення з мокрою і засніженою поверхнею.

На жаль, з часом все шини зношуються. Виникає питання - яка гранично допустима мінімальна висота протектора?

Виробники рекомендують такі цифри: для літніх шин - 1.6 мм., Для зимових - 4 мм.

Це означає, що при досягненні відповідних значень, зчіпні якості таких шин різко знижуються і вони не можуть виконувати свої функції на належному рівні.

Що ж відбувається на практиці? На практиці зчіпні якості шин зменшуються поступово - у міру зносу протектора. У більшості літніх шин вже при 4 мм. залишку спостерігається значне погіршення водовідвідних властивостей в порівнянні з новим станом. Потрапляючи в калюжу на високій швидкості, відбувається "удар", доводиться прикладати зусилля щоб утримати кермо. А раніше цього не спостерігалося - гума "співала", буквально розрізаючи водну плівку.

Зимові шини втрачають свої якості ще швидше - це добре помітно вже при висоті в 5 мм.

Що ж робити, коли міняти шини? На це питання кожен відповідає сам. Навіть не дивлячись на те, що з часом водій звикає до погіршення керованості автомобіля через зношування шин і підсвідомо починає вести себе більш обережно, не варто доводити шини до критичного стану. Купівля нових шин в будь-якому випадку обійдеться дешевше, ніж ремонт автомобіля. Усвідомлення цього факту добре відбувається під час обгону декількох фур, що йдуть одна за одною на вузькій звивистій дорозі вночі під час дощу.


Висота протектора шини

Як купити?


Купити шини можна зробивши замовлення по телефону


Самовивіз в Дніпрі - Визначившись з вибором, просто узгодьте час Вашого приїзду.

Доставка по Україні - Компанією "Нова Пошта", оплата при отриманні.

Мінімальна висота протектора?


Висота (або глибина) протектора робить вирішальний вплив на здатність автомобільної шини підтримувати необхідний рівень зчеплення з мокрою або засніженою поверхнею дороги.

Згодом всі шини зношуються. Виникає питання - яка гранично допустима мінімальна висота протектора?

Країна виробництва шини?


В останні кілька років, одним з найбільш важливих критеріїв, при ухваленні рішення про покупку тієї або іншої моделі покришки, стала країна її виробництва.

Одна з причин - це різниця в ціні. Так, ціна на одну і ту ж модель шини може істотно відрізнятися в залежності від країни її виробництва.