Принцип виготовлення автомобільної шини

Як не дивно, але за останні сотню років сам принцип виготовлення шин залишився колишнім. Хоча завдяки тому, що наука зробила крок вперед, і з'явилося багато нових матеріалів, сам процес виготовлення помітно ускладнився. Безумовно, збільшилася і кількість випущених виробництвом шин.

Виготовлення шин складається з декількох основних етапів. Перш за все, виготовляється суміш. Для цього синтетичний і натуральний каучук різної якості потрібно змішати в закритому змішувачі «Банбері» і додати своєрідний коктейль з хімікатів і технічний вуглець. Це покращує якості каучуку. Склад цієї суміші ретельно перевіряють, щоб досягти бажаних характеристик шини.

Наступний процес називають каландруванням. Металокорд або текстильну тканину сплітають і з двох сторін покривають тонким шаром каучуку. Металокорд застосовують для брекерів. Готовий Каландрований текстиль (це може бути віскоза, поліестер або нейлон) використовується для зовнішньої частини бігового шару протектора. Бічні частини покришки і протектор виготовляють за допомогою формування різних спеціально розроблених сумішей для лиття, в профілі здійснюють подачу каучуку через екструзійний прес.

Для виготовлення сердечника борту шини необхідну кількість обертів сталевого дроту, що має гальванічне покриття, намотують на підставу борту. Це забезпечує потрібний діаметр і міцність для кожного типу шини. Далі наносять покриття. Потім слід процес складання шини, який складається з 2-х етапів. Спочатку на складальний барабан поміщають внутрішню обшивку, боковини шини і шар каркаса. Потім встановлюють борта шини, а кромку шарів обертають навколо сердечника борту шини.

Форму покришці надають уже на 2-му етапі: накачуючи повітря, додають 2 брекера, брекер протектора і біговий шар протектора. Тепер покришка готова, але вона ще не має ні малюнка, ні маркування , тому її називають «сирою». Всередину вулканізаційного преса в прес-форму поміщають «сиру покришку» і при певній температурі і тиску вулканізіруют. На кромкообрізних верстаті з вулканізованої шини прибираються надлишки гуми. Виготовлені шини повинні відповідати встановленим стандартам, тому готові шини обов'язково проходять електронну та візуальну перевірку якості. І тільки тепер їх можна відправляти на склади і в магазини.

як роблять шини

Як купити?


Купити шини можна зробивши замовлення по телефону


Самовивіз в Дніпрі - Визначившись з вибором, просто узгодьте час Вашого приїзду.

Доставка по Україні - Компанією "Нова Пошта", оплата при отриманні.

Мінімальна висота протектора?


Висота (або глибина) протектора робить вирішальний вплив на здатність автомобільної шини підтримувати необхідний рівень зчеплення з мокрою або засніженою поверхнею дороги.

Згодом всі шини зношуються. Виникає питання - яка гранично допустима мінімальна висота протектора?

Країна виробництва шини?


В останні кілька років, одним з найбільш важливих критеріїв, при ухваленні рішення про покупку тієї або іншої моделі покришки, стала країна її виробництва.

Одна з причин - це різниця в ціні. Так, ціна на одну і ту ж модель шини може істотно відрізнятися в залежності від країни її виробництва.