Трохи про диски

Автомобільні колісні диски умовно можна розділити на дві категорії. Перша - це сталеві штамповані диски, друга - литі або ковані диски з легких алюмінієвих сплавів.

Штамповані диски часто є частиною стандартної комплектації нових автомобілів. Вони дуже прості у виготовленні і тому досить дешеві. Основними недоліками таких дисків є велика вага, схильність до корозії, підвищений статичний і динамічний дисбаланс (внаслідок неточності в процесі штампування) і скромний і однотипний зовнішній вигляд.

Легкосплавні ж диски позбавлені подібних недоліків. Вони дуже легкі, міцні і довговічні. Точність їх виготовлення на порядок вище, а найголовніше - вони можуть мати абсолютно різний зовнішній вигляд. Процес лиття дозволяє втілювати будь-які дизайнерські рішення. Технологій лиття безліч, у кожного виробника вони свої, і зберігаються в строгому секреті.

Найміцніші і надійні - ковані диски. Погнути такий диск практично неможливо, а його стійкість до ударів багаторазово перевершує стійкість всіх елементів підвіски автомобіля разом узятих.

Що необхідно знати про диски перед покупкою?

Розмірність. Всі автомобільні диски позначаються наступним чином. Наприклад рідні штамповані диски Scoda Octavia:

6J x 15; PCD 5/112; ET 47; DIA 57,1.

Де 6J - ширина диска в дюймах, 15 - посадковий діаметр диска в дюймах, 5 - кількість отворів під болт / шпильку, 112 - відстань між цими отворами в мм., ET 47 - виліт диска в мм., Тобто відстань між площиною диска, якої він стикається з маточиною і площиною, що проходить через центр обода колеса, DIA 57,1 - діаметр центрального отвору диска в мм.

Підбираючи для цієї машини диски на 16 дюймів, бачимо наступний варіант:

7J x 16; PCD 5/112; ET 40; DIA 67,1

Для таких дисків буде потрібна гума в розмірі 205/55 R16, взаємозамінним з рідним розміром 195/65 R15. Які розміри шин підходять для даного конкретного автомобіля можна подивитися в його інструкції з експлуатації або на центральній стійці кузова при відкритій водійських дверей.

Ширина диска завжди повинна відповідати ширині шини. Для того щоб дізнатися чи підходить диск до шини, можна скористатися спеціальною таблицею відповідності. В середньому ширина диска повинна бути на 20% менше ніж ширина покришки з допуском 0,5 дюйма. Тобто 205мм. - 20% = 164мм. Переведемо в дюйми: 164/25 = 6,56 дюймів. Таким чином диск шириною 7 дюймів цілком підходить.

Виліт у нового диска ET 40 на 7 мм. менше ніж у рідного. Це означає, що диск буде виступати назовні на ці 7 мм. Тобто збільшиться (розшириться) колія автомобіля. Чим менше виліт, тим більше колія. І навпаки. Встановлювати диски з дуже маленьким вильотом не рекомендується, так як це призводить до значного збільшення навантаження на ступичний підшипник.

Діаметр центрального отвору рідного 15 диска 57,1мм. в точності відповідає ступиці автомобіля. Центрування колеса на ступиці відбувається за допомогою цього отвору, а не за допомогою болтів кріплення. У нових дисків центральний отвір зазвичай більше ніж потрібно. Тому доводиться використовувати перехідники - пластикові кільця. У нашому випадку будуть потрібні кільця з розмірами 67,1 на 57,1. Якщо їх не поставити, то болти затягнуться з перекосом і виникне биття керма. Навіть якщо колеса будуть відмінно збалансовані.

Легкосплавні диски в місці кріплення набагато товщі ніж штамповані, тому до них потрібно купити болти відповідної довжини. Слід також звернути увагу на конфігурацію отвору в диску. Можливо будуть потрібні головки болтів іншого розміру, які до того ж можуть затягуватися на конус або сферу. Встановивши нові диски не забудьте залишити комплект старих болтів для запаски. При необхідності замінити колесо на запасне штамповані (в разі проколу), використовувати для цього болти від литих дисків буде проблематично.

Таблиця відповідності ширини диска і шини.

Таблиця відповідності ширини диска і шини

Як купити?


Купити шини можна зробивши замовлення по телефону


Самовивіз в Дніпрі - Визначившись з вибором, просто узгодьте час Вашого приїзду.

Доставка по Україні - Компанією "Нова Пошта", оплата при отриманні.

Мінімальна висота протектора?


Висота (або глибина) протектора робить вирішальний вплив на здатність автомобільної шини підтримувати необхідний рівень зчеплення з мокрою або засніженою поверхнею дороги.

Згодом всі шини зношуються. Виникає питання - яка гранично допустима мінімальна висота протектора?

Країна виробництва шини?


В останні кілька років, одним з найбільш важливих критеріїв, при ухваленні рішення про покупку тієї або іншої моделі покришки, стала країна її виробництва.

Одна з причин - це різниця в ціні. Так, ціна на одну і ту ж модель шини може істотно відрізнятися в залежності від країни її виробництва.