Як правильно вибрати зимові шини

На дворі кінець осені, а термометр вже показує всього +5 градусів?

Тоді автомобілістам час задуматися про «перевзування» свого автомобіля в зимові шини. Адже кожен досвідчений водій знає, що правильно підібрані зимові шини покращують керованість автомобіля на дорозі, роблять рух впевненим, комфортним і, найголовніше - безпечним.

На сьогоднішній день на шинному ринку представлений величезний асортимент зимових покришок від різних виробників і в різних цінових категоріях. Так що часом зробити якийсь конкретний вибір досить складно. Хтось спирається на поради знайомих і друзів, хтось на результати тестів шин в популярних автомобільних журналах, а хтось - на «гучний» бренд ... Як же зробити свій вибір?

Перше, з чого потрібно виходити - це типорозмір шин. Рекомендовані типорозміри шин, як правило, вказується автовиробником в сервісній книжці до Вашого автомобіля. Не варто експериментувати і ставити шини інших розмірів, так як автовиробники підібрали найбільш оптимальні варіанти шин, відповідні технічним параметрам автомобіля і відчуваючи їх в різних умовах.

Другий, важливий параметр - це умови експлуатації Вашого автомобіля взимку. Залежно від умов експлуатації вибирають малюнок протектора шини і доцільність використання шипів. Якщо Ви проживаєте в регіоні з помірними кліматом і м'якими зимовими умовами з середньою температурою повітря близько нуля градусів, і Вам здебільшого доводиться їздити по несильно засніжених міських дорогах, то варто розглядати варіант придбання не шипованих шин з глибиною протектора 8-9 мм. Найбільш ефективними в таких умовах вважаються спрямовані малюнки протектора (що нагадують ялинку), і спрямовані не симетричні малюнки, які забезпечують краще відведення води, бруду і талого снігу з-під коліс.

Шиповані шини на очищених асфальтованих міських дорогах будуть малоефективні: через виступаючі над протектором шипи зменшується пляма контакту шини з дорогою, що в свою чергу призводить до зниження рівня зчеплення, погіршення керованості автомобілем і значного збільшення гальмівного шляху. До того ж такі покришки руйнують асфальт і досить сильно шумлять.

Ну, а якщо ж Вам належить часто їздити по ожеледі, наприклад, в заміські поїздки, оптимальним рішенням для Вашого автомобіля будуть - шиповані зимові шини. Адже шипи значно підвищують коефіцієнт зчеплення шин автомобіля з крижаною кіркою і засніженою дорогою. Причому, чим більше шипів на шині - тим краще керованість: менше гальмівний шлях, менше ймовірність пробуксовки коліс і заносу.

Серед зимових НЕ шипованих шин добре себе зарекомендували такі: Nokian Hakkapeliitta R, Continental ContiVikingContact 5, Dunlop Graspic DS-2 і DS-3, GoodYear Ultra Grip 7 +.

Серед зимових шипованих шин кращі відгуки у: Nokian Hakkapeliitta 5, Michelin X-Ice North, Goodyear Ultra Grip Extreme, Gislaved NordFrost 5.

Вибір зимових шин

Як купити?


Купити шини можна зробивши замовлення по телефону


Самовивіз в Дніпрі - Визначившись з вибором, просто узгодьте час Вашого приїзду.

Доставка по Україні - Компанією "Нова Пошта", оплата при отриманні.

Мінімальна висота протектора?


Висота (або глибина) протектора робить вирішальний вплив на здатність автомобільної шини підтримувати необхідний рівень зчеплення з мокрою або засніженою поверхнею дороги.

Згодом всі шини зношуються. Виникає питання - яка гранично допустима мінімальна висота протектора?

Країна виробництва шини?


В останні кілька років, одним з найбільш важливих критеріїв, при ухваленні рішення про покупку тієї або іншої моделі покришки, стала країна її виробництва.

Одна з причин - це різниця в ціні. Так, ціна на одну і ту ж модель шини може істотно відрізнятися в залежності від країни її виробництва.