Про вибір шин

На сьогоднішній день, значне число аварій на дорогах відбувається з вини водіїв, що не звертають увагу на стан шин власного автомобіля.

Ваш автомобіль новий або старий, Ви новачок або вже давно сидите за кермом - ніщо з цього не вирішує Вашу долю на дорозі. Саме тому шини Вашого транспортного засобу повинні бути надійними і якісними.

Для початку, потрібно переконатися в тому, що шини підходять до дисків коліс вашого автомобіля - це грає далеко не останню роль в безпеці. Рекомендується мати однакові шини для всіх чотирьох коліс. Вони повинні мати загальний тип і розмір.

Кожному водієві відомо таке поняття, як "сезонна гума" (зимова або літня). Зимові шини можуть мати шипи, завдяки яким автомобіль має кращу керованість на льоду. Такий тип шин є найбільш підходящим для заміських доріг. На міському асфальті можна їздити і на нешипованной гумі.

Зимові шини, як правило, маркується літерами M + S (Mud + Snow - грязь + сніг). Вони значно відрізняються від літніх за більшістю параметрів. Будова каркаса шини , протектора, склад гуми у них зовсім інший. Більш того, зимові шини в свою чергу діляться на кілька категорій. Це шини європейського типу - для м'яких НЕ сніжних зим із середньою температурою повітря близько нуля градусів. І зимові шини скандинавського типу для справжніх суворих зим, снігових і морозних. Останні бувають двох видів: фрикційні (липучки в народі) і шиповані.

Будь-які зимові шини повинні впевнено "працювати" і в пухкому снігу, і на льоду. Домогтися такого компромісу - головне завдання всіх виробників. Купуючи шини, слід звернути увагу на м'якість гуми протектора - чим вона м'якше, тим краще. Чим більше ламелей, тим краще буде поведінка шини на льоду. З іншого боку - в протекторі має бути достатня кількість каналів для відведення води і сніжної "каші", а також для впевненого руху в снігу.

Літня гума призначена для всіх інших сезонів. Крім того, випускаються і всесезонні шини, марковані літерами AS (All Seasons) або ж AW (Any Weather - будь-яка погода). Вони призначені для країн з м'якими кліматичними умовами, коли відсутні значні перепади температур, викликані зміною сезонів. Такі шини призначені для забезпечення гарного зчеплення з дорогою і керованості при температурах нижче + 10С. Вже при такій температурі літні шини тверднуть і втрачають свої якості. Природно, що використання таких всесезонних шин в умовах вираженого континентального клімату виправдане лише навесні, влітку і восени. Для зими вони не годяться.

Перед покупкою шин необхідно звернути увагу на їх відповідність міжнародним стандартам. Сертифіковані шини, як правило, марковані позначеннями E (відповідність з європейськими стандартами), DOT (відповідність з американськими стандартами) або ж і ту і іншу. Не менш важливу роль при виборі шин також грає їх виробник. Тому, рекомендуємо звернути Вашу увагу на продукцію відомих, що добре зарекомендували себе марок, таких як Michelin, GoodYear, Dunlop, Nokian, Pirelli та інших.

Вибираючи і купуючи шини для свого транспортного засобу, пам'ятайте, що якість гуми для автомобіля визначає безпеку водія на дорозі. А адже безпека - це найголовніше.

шина

Як купити?


Купити шини можна зробивши замовлення по телефону


Самовивіз в Дніпрі - Визначившись з вибором, просто узгодьте час Вашого приїзду.

Доставка по Україні - Компанією "Нова Пошта", оплата при отриманні.

Мінімальна висота протектора?


Висота (або глибина) протектора робить вирішальний вплив на здатність автомобільної шини підтримувати необхідний рівень зчеплення з мокрою або засніженою поверхнею дороги.

Згодом всі шини зношуються. Виникає питання - яка гранично допустима мінімальна висота протектора?

Країна виробництва шини?


В останні кілька років, одним з найбільш важливих критеріїв, при ухваленні рішення про покупку тієї або іншої моделі покришки, стала країна її виробництва.

Одна з причин - це різниця в ціні. Так, ціна на одну і ту ж модель шини може істотно відрізнятися в залежності від країни її виробництва.